Свързани новини

04.03.2021 18:03

Заразените са повече заради британския щам: Ангелов

Видян 2795 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Ситуацията в страната се дължи на циркулирането на британския щам на коронавируса”, заяви здравният министър Костадин Ангелов на редовния брифинг на МЗ. Той обаче се похвали, че в последната седмица оздравелите са 1:2 спрямо "заболелите", което е положителна тенденция.


По думите му здравните власти обсъждат локален и регионален подход за овладяване на заболеваемостта, защото на места тя е доста по-висока от на други. Като цяло министърът отчете плавното й нарастване.


285 на 100 хил. е заболеваемостта у нас, което ни отрежда 18-о място в ЕС и 5-о място на Балканите, обяви главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев. Той пък предупреди, че може да се очаква и южноафрикански щам. А се говори и за нигерийски щам.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 04.03.2021 20:20

    Смешник, не само британския щам циркулира, а и много други. След като танте Меркел обяви, че всяка година ще се наложи да се ваксинираме, има ли изобщо смисъл от ваксини, които рушат естествения имунитет и организма?!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

близнаци