Свързани новини

25.10.2012 16:24

Закриват още 5 общински болници

Видян 2302 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
Пет общински болници се закриват до месеци. Така затворените лечебни заведения от миналата и тази година ще станат общо 19. Очаква се Генерал Тошево, Тервел, Котел, Годеч и Малко Търново да разполагат само с медицински центрове, които би трябвало да получат 5 млн. лв. за ремонт. Напрежението насочено срещу здравната министърка Десислава Атанасова взе своя връх след поредната жертва на безхаберието със закритите болници. Ден след като 36-годишен мъж от Оряхово почина след ужилване от пчела, тъй като болницата в града е затворена от месеци, привикаха Атанасова в парламента. „В Оряхово човек беше ухапан от пчела, задуши се и почина, защото няма бърза помощ няма болница, има само един фелдшер”, разгневи се соцдепутатът Георги Божинов в началото на заседанието. Случаят стана известен в сряда, когато близки и роднини на починалия млад мъж протестираха заради смъртта му. 36-годишният Гълъбин бил докаран в спешния център в Оряхово от роднини в сряда по обяд. Мъжът се почувствал зле, след като пчела го ужилила по ръката. Пациентът е обслужен от дежурния фелдшер. Половин час по-късно обаче той умира. Според близките му Гълъбин е починал заради липсата на лекар в дежурния екип. Така над 12 000 души в Оряховско са оставени без адекватно лечение не само поради недостиг на персонал в спешния център, а и тъй като местната болница бе затворена в края на миналата година заради дългове. „Опазването на здравето в града е под всякаква критика. Правим всичко възможно да има открити две отделения - вътрешно и детско”, обясни кметът на Оряхово Росен Добрев. Местните хора пък заплашиха с гражданско неподчинение, ако болницата не започне отново да лекува. Напрежение в последните дни се създаде и около болницата в Девин която е затворена от повече от година и хората пътуват в Смолян да се лекуват. Преди дни почина мъж докато линейката го транспортираше на 45 км. Протестите на девинчани се пренесоха от София. Напрежение в последните дни се създаде и около болницата в Девин която е затворена от повече от година и хората пътуват в Смолян да се лекуват. Преди дни почина мъж докато линейката го транспортираше на 45 км. Протестите на девинчани се пренесоха от София, а премиерът ги заподозря в провокация Статистиката показва, че от началото на годината 17 души са починали в следствие на затворени болници у нас.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…

 

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески