17.09.2019 16:15

За изоставеното от Цвета К. ранено дете и разкарания Сънчо

Видян 12431 пъти | Коментари 0
Гласували 6 рейтинг: 3.8333
много слаба слаба добра много добра страхотна


"Един е град е добър за живеене, когато е добър за децата", твърди кметът на София. Освен за градовете, тая работа трябва да важи и за държавите. Но защо ли наричащата се Първи човек в държавата председателка на парламента Цвета Караянчева не взе със себе си на хеликоптера от шуменската до Правителствена болница раненото в катастрофа с нея при неизяснени засега, но познати ни от други казуси на НСО обстоятелства, 10-годишно дете?


Ако го беше направила, щеше да стори добро, да се прояви като истинска майка и баба по дух, като православна християнка и като стъпил на земята на човек. И щеше да спечели овациите на нацията, в чиито очи парламентът крета с 8% доверие в различните допитвания. Никой нямаше да следи в коя кръчма и до колко в малките часове на нощта с кого си е прекарвала почивния ден за сметка на данъкоплатеца.


Тя не направи онова, което не пиарът - инстинктът трябваше да й подскаже, а в същия ден друга интересно ( да не кажем по-твърда дума) управлявана институция като БНТ разкара от Първи канал, както е правилно да се каже на български език, при това навръх 60-годишнината си, единствената останала от онези времена рубрика. Тя е наричана нежно Сънчо поколения наред, а иначе е позната и като рубрика с названието Лека нощ, деца. Другата класика е По света и у нас.


Човек би приел, ако на нейно място беше тръгнало нещо гениално. Но не би. Толкова си могат. Рушат и не успяват нищо да съградят...


Неуважението към традициите и към децата от древни времена е заклеймявано от всички народи и философии. Май Конфуций, на името на когото днес министрите шеговито наричат вицето си Томислав Дончев, беше писал, че това е признак за "нарушаване на устоите". Казано с нашия български израз и филмово заглавие: "Дърво без корен"...


Жалко за децата на България!




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Тихомир Томов 17.09.2019 21:28

    По-точно те са каймака на помията !

  • 001 Българин 17.09.2019 17:29

    За каква човечност и състрадателност говорим...тези случайно издигнали се от утайката на историята същества не са способни на такова абстрактно човеколюбие...те си знаят само личния, нищожния и незначителен за обществото, интерес...дори не се сещат за политически пиар...и по-добре...нека ги видят и чуят хората..и да се убедят за последно...време е да ги изхвърлим от българщината...

Виж всички
напред
02|02
RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Има задържан по случая с откритите три тела в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

към хороскоп хороскоп

козирог

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова роля за вас

Приятелите и социалните контакти ще играят ключова