Свързани новини

23.10.2022 20:10

Втори разговор са провели министрите на отбраната на Русия и САЩ

Видян 3320 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Министрите на отбраната на Русия и САЩ са провели телефонен разговор, съобщава агенция Интерфакс.Подробности за разговора между Сергей Шойгу и Лойд Остин - втори в рамките на последните три дни, не се съобщават.Двамата обсъдиха обстановката в Украйна в петък - пет месеца след последния пряк контакт помежду си.


По-рано днес Шойгу говори с колегите си от Турция, Франция и Великобритания. Пред тях руският министър обвини украинското правителство, че готви провокация с използване на т.нар. "мръсна" бомба с радиоактивни вещества.


Британският военен министър Бен Уолъс отхвърли твърденията на Шойгу, че Киев се готви да ескалира войната с подкрепа от Запада, и предупреди руското ръководство да не използва подобни твърдения като претекст самото то да ескалира конфликта, предаде БНР.


В разпространено днес изявление на ръководителя на британското военно ведомство се казва, че: "По искане на руското министерство на отбраната, министърът на отбраната проведе разговор с руския си колега Сергей Шойгу. Министър Шойгу заяви, че Украйна планира действия с подкрепата на западни страни, включително Обединеното кралство, за ескалиране на конфликта в Украйна. Министърът на отбраната (Уолъс) отхвърли тези обвинения и предупреди да не се използват тези изявления като претекст за по-нататъшна ескалация"."Министърът на отбраната (Уолъс) също потвърди британската и по-широката международна подкрепа за Украйна и желанието за деескалация на този конфликт", се казва още в съобщението. И още: Уолъс добави, че търсенето на решение на този конфликт е "задача за Украйна и Русия", като увери, че "Обединеното кралство е готово да окаже помощ". Британското ведомство нарече разговора между Уолъс и Шойгу "професионален и уважителен".



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!

към хороскоп хороскоп

скорпион