11.06.2019 12:02

Втори ден Стрелча е без вода

Видян 1880 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Втори ден Стрелча е без вода. Комисия от специалисти днес ще направи оглед на компрометираните водни съоръжения, за да определи какви точно възстановителни дейности е необходимо да се предприемат, предаде БНР.


В резултат на поройните дъждове водовземните съоръжения бяха многократно заливани и затлачени с тиня и пясък.


От днес градът трябва да се снабдява с водоноски. Осигурена е и безплатна минерална вода от Общината. В балнеосанаториумите има минерална вода, която на този етап е алтернатива, но количествата не са достатъчни.


Жители на Стрелча настояват водата да бъде пусната още днес въпреки лошото ѝ качество. Според тях съоръженията могат да бъдат почистени и да се осигури вода, която да се ползва само за битови нужди. От сутринта пред четирите минерални чешми в града има опашки. Един от чакащите на тях, Ангел Шопов, каза за БНР:


"В момента в града няма вода. На чешмите, от които тече минерална вода, хората се струпват. Наливат туби. Сутринта станах в 6 ч. и имаше опашка на тази, която е на санаториума".


Според жителите градът умишлено се държи без вода, а местна фирма, която стопанисва кариера в близост до вододайната зона, е разрушила инфраструктурата там:


"На водохващането, на практика, техника не може да отиде, без да се ремонтира пътят, а кметът отказва да накара фирмата да възстанови пътя".


Управителят на ВиК-Стрелча Филип Фингаров обаче е категоричен, че към момента е невъзможно да се осигури вода, дори и за битови нужди:


"На моите съграждани много им се иска, на мен също ми се иска да има вода за битови нужди. Разбирате ли, ако сега вали и продължи три дни да вали, просто не може да се работи. Нивото на реката не позволява да се работи! В момента гледам към водосбора на река Меде дере. В момента там вали, което значи, че работата, която сме свършили до момента, за да възстановим водоподаването към пречиствателната станция преди да пуснем вода към гражданите, ще отиде по дяволите и ще трябва да започваме отначало".




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Тройният убиец в Угърчин излязъл на 12 юни от затвора

Тройният убиец в Угърчин излязъл на 12 юни от затвора

27-годишният задържан за трагедията в ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески