07.12.2020 13:12

Всички над 40 г. да се ваксинират срещу COVID-19: Проф. Коста Костов

Видян 2485 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Мотивирам всички над 40 години, особено над 50 години, да се ваксинират срещу COVID-19. Това заяви проф. Коста Костов, който е пулмолог в УМБАЛ "Св.Анна", по Нова ТВ. "Аз ще се ваксинирам, защото съм убеден в безопасността на някои от ваксините. Имам едно условно "да" обаче за ваксинирането на по-младите контингенти, например тези под 40 г., защото те имат достатъчно силен имунитет, добра защита, а някои от тях тепърва ще създават семейства и ще раждат деца", каза още той.


Д-р Костов допълни: "Нека те да разчитат по-скоро на имунитета си и да вземат индивидуално решение с лекаря си", каза още той.


Относно масовото тестване за COVID-19, той коментира. "Това е необходимо, за да имаме експертиза на епидемията. Към момента ние нямаме такава. Вижте какво правят страните, които имат невероятен успех с епидемията – те не се колебаят да тестват населението".




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 ало ало 07.12.2020 15:45

    Щом и професорите се включиха в играта на политиците освен търговци на здраве станаха и политически подлоги. Не стига, че сме най-бързо изчезващата нация, ами искат още по-скоро да ни свършат. Ваксини /истински с поне 5 годишни изпитания/ се слагат на здрави, а не на болни хора. А у нас управляващите поболяха народа с нищетата и липсата на здравеопазване

  • 001 Проф. Коста Костов: 07.12.2020 13:53

    "Аз ще се ваксинирам, защото съм убеден в безопасността на някои от ваксини“. Тези под 40 г., имат достатъчно силен имунитет, добра защита, а някои от тях тепърва ще създават семейства и ще раждат деца", ето защо те могат и да не се ваксинират сега, а другите кучета ги яли, те така и така са пътници“ каза още Д-р Костов !!!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

стрелец