21.11.2010 17:33

В София до ноември 2011 г.: Строим училища, детски градини и естакади

Видян 2391 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Приоритетните области в София за изминалата една година са – по-добра градска среда, по-чист град, нови детски градини и училища, каза кметът Йорданка Фандъкова пред журналистите.  


Тя изтъкна, че градът ще продължи да бъде строителна площадка. На 15 септември ще отвори училището в ж.к. Стрелбище, където ще се обучават 650 ученици от 8 до 12 клас.


До дни пък ще бъде официално открито и чисто ново училище в Бусманци - първото от 21 години насам, научи 19`. През следващата година предстои строителството и на 13 нови детски градини и разширения. С тях местата в забавачките ще се увеличат с над 1000, каза Фандъкова. Тя посочи, че тази година за първи път има райони, където недостигът на места е преодолян.


И през 2011 г. в столицата ще продължи изграждането и реконструкцията на В и К съоръжения, както и на паркове. Подготвя се цялостна реконструкция на Западния парк. Готови са и проектите за още два парка – Братска могила в Орландовци и Лебеда в Красна поляна. Нови детски площадки ще се появят в парка Буката в район Триадица, както и в Борисовата градина, обеща кметът.


Фандъкова каза още, че през следващата година ще бъдат проектирани два от участъците на Околовръстния път - от ж.к. Младост до магистрала Тракия и Западната дъга.


През 2011 г. ще стартира и работата по два проекта за кръстовища на две нива.


Приоритет за кметската администрация остава и развитието на културното наследство и на културните обекти в града. Продължава работата по проекта, който предвижда да бъде създаден Подземен музей. Правят се също и археологични проучвания на проекта Ларго между министерския съвет и Президентството, както и на метростанция Света Неделя пред ЦУМ.


Работи се по създаване на публични регистри, включително и такъв за издадените строителни разрешителни и удостоверения за въвеждане в експлоатация.


От понеделник Фандъкова очаква да започне доброволно премахване на рекламните билбордове върху общински терени от фирмите-собственици.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната