Свързани новини

12.12.2012 11:41

Ужас, Перник потъва!

Видян 2317 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Ужас, Перник потъва!


Само 6 месеца след страховитите 5,8 по Рихтер на 22 май, земята под Перник се отваря. Огромен процеп е зейнал в квартал Рудничар, като неговата дълбочина достига цял метър. Все още не може да се каже дали само земетресението е виновно за разцепването на земята. Редица граждани са подавали сигнали до Община Перник и полицията, че роми от квартала са прекопавали тунелите на Мината, за да копаят въглища. Възможно е тяхната дейност да е нарушила участъка. Факт е, че нито Община Перник, нито МВР обръща внимание на проблема, пише вестник За Перник.


Миньорският град е прокопан от тунели на мината, които са безстопанствено изоставени. Тези тунели на много места са пълни с вода. Други са в неясно положение, но първия сигнал, че Перник се разтваря отдолу вече е факт.


Според най-черния сценарий различни части на града може да се срутят изведнъж и хиляди хора да пострадат и да останат без домове. Опасността съществува от години.


"След 2008 г. частично са запълвани отделни галерии - там, където е имало сери¬озни проблеми, свързани със слягания и пропадания. Но като цяло все още не е ясна картината", призна кметът на Перник Росица Янакиева.


За да не изчезне градът, подземните галерии трябва да бъдат укрепени. Кметът на Перник Росица Янакиева настоява България да договори мярка с ЕС за прео¬доляване на последствията от подземния въгледобив в града, по която общината да кандидатства за финан¬сиране.


Припомняме, че земетресението от 22 май остави 1550 жители на града са бездомни на прага на зимата след като къщите им пострадаха сериозно и станаха негодни за живеене в тях.


Земен трус с магнитуд 2,1 по скалата на Рихтер пък бе регистрирано в нощта срещу сряда на 36 км югоизточно от София, в района на Панчарево.


Това показва справка в сайта на Националния институт по геофизика, геодезия и география към БАН. Трусът е регистриран в 2.25 часа през нощта и е с дълбочина 10 км.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

телец

За вас този ден бележи началото на нова лична фаза

За вас този ден бележи началото на нова лична фаза. Ако