От 1 януари кметовете може да получават министерски заплати, реши правителството с промени в Наредбата за заплатите в държавната администрация. Според текстовете таванът за градоначалниците и техните наместници ще бъде равен на основната месечна заплата на министър, която в момента е 4 600 лв, но за ЧНГ 10% увеличение вече ще бъде 5 060 лв. Промените в нормативните актове, ще позволят още увеличаване на заплатите и на областните управители, на директорите на държавни и изпълнителни агенции и на някои специфични структури. Управляващите аргументират увеличението с превенция на корупцията.
В момента най-високото възнаграждение получава столичният кмет – от 2 500 лв. 99% от кметовете обаче вземат 1 500 лв., поправката на практика утроява първоначалната сума. До сега кметските възнаграждения зависеха от броя на населението и финансовото състояние на общината. По-високи заплати са предвидени и за областните управители. В момента таванът им е 2700 лв., а с промените се предвижда той да стане 3700 лв.
Значително увеличение на заплатите ще им и за шефовете на агенции. Щедрата добавка идва в годината, когато ще има местни избори, евровот, а най-вероятно и предсрочни парламентарни.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед