29.11.2018 09:47

Утрояват заплатите на кметовете и шефовете на агенции

Видян 4191 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

От 1 януари кметовете може да получават министерски заплати, реши правителството с промени в Наредбата за заплатите в държавната администрация. Според текстовете таванът за градоначалниците и техните наместници ще бъде равен на основната месечна заплата на министър, която в момента е 4 600 лв, но за ЧНГ 10% увеличение вече ще бъде 5 060 лв.  Промените в нормативните актове, ще позволят още увеличаване на заплатите и на областните управители, на директорите на държавни и изпълнителни агенции и на някои специфични структури.  Управляващите аргументират увеличението с превенция на корупцията.


В момента най-високото възнаграждение получава столичният кмет – от 2 500 лв. 99% от кметовете обаче вземат 1 500 лв., поправката на практика утроява първоначалната сума. До сега кметските възнаграждения зависеха от броя на населението и финансовото състояние на общината. По-високи заплати са предвидени и за областните управители. В момента таванът им е 2700 лв., а с промените се предвижда той да стане 3700 лв.


Значително увеличение на заплатите ще им  и за  шефовете на агенции. Щедрата добавка идва в годината, когато ще има местни избори, евровот, а най-вероятно и предсрочни парламентарни.





Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

дева