Свързани новини

05.06.2012 11:15

Уорлик: Арестът на Брендо е значима крачка за управлението на Правителството

Видян 1861 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Американският посланик Джеймс Уорлик даде своеобразно прощално интервю за TV7 преди отпътуването си за САЩ. В студиото на "Гореща точка" Уорлик отрече информациите, че го отзовават предсрочно и заяви, че все още няма дата за отпътуването му от България. Американските власти за стартирали процедура по номиниране на нов посланик, но изборът му все още не окончателен.


 


Джеймс Уорлик коментира и последните събития от българския криминален ъндърграунд. По думите му, арестът на Евелин Банев-Брендо е значима крачка за управлението на Правителството. За да се постигнат ефективни резултати обаче трябва да работи цялата правоохранителна и правосъдна система – престъпниците да бъдат не само заловени, но и съдени справедливо.


 


И както Рим не е бил построен за един ден, така и борбата с организираната престъпност е дълъг и туден процес, добави посланикът. Серията арести на ключови фигури от подземния свят, като Брендо, Таки, включително и на сочения за глава на "Октопода" Алексей Петров, са доказателство, че Българското правителство прави необходимите усилия и трябва да продължи в тази посока.


 


Уорлик коментира и Закона за конфискацията, като подчерта, че е нужно разследване на всички хора в България, които притежават необяснимо богатство.


САЩ подкрепя решението на премиера Бойко Борисов да спре проекта АЕЦ "Белене". Уорлик е съгласен с обяснението на българския министър-председател, че изграждането на втора атомна централа у нас е изключително скъпо начинание. Ако проектът беше икономически изгоден, щяха да се появят инвеститори, които да вложат средства в него, поясни Уорлик.


 


Посланикът коментира и темата за шистовия газ. Българите са прави да поставят на първо място опазването на околната среда пред икономическите ползи за страната, каза Уорлик. Според него трябва да се проведе задълбочена и обективна дискусия за проучването и добива на шистов газ. Това може да се окаже и алтернативен енергиен източник за България.


 


Ако бях българин, щях да искам да знам дали изобщо има шистов газ в страната ми, допълни още Уорлик.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

водолей