Българският енергиен холдинг ще спре да съществува, каза министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков.
"Холдингът няма да го има, в момента сме наясно, че между части от дружествата със сигурност има синергии, които трябва да се използват както от администрация, така и от чисто оперативна дейност. Досега въпреки че имаше холдинг, тези синергии между дружествата не бяха използвани. Защото всяко от тях си стоеше такова, каквото си беше", каза още той и добави: Отгоре имаше една шапка, която им вземаше такси за управлението, това няма да го има. А това, което ще го има ще бъде състезанието на няколко дружества, които ше имат истинска оперативна съвместимост помежду си. "Планира се създаване на електроенергийна борса до края на 2011 г.", каза още министърът. Той посочи, че това е най-прозрачният и ясен начин за премахване на дебатите около цените на тока.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!