За пет години Топлофикация-София е откраднала 1,9 млрд. лв. от абонатите, като всеки от тях е платил в повече от употребеното по около 70 лв на година, алармират от Федерацията на потребителите в България.
От неправителствената организация цитират справка от извършена проверка по преписка от 2007 г. на Софийската градска прокуратура (СГП). В нея пише, че в периода януари 2002 - януари 2007 г., което съвпада с управлението на кметовете на София – Стефан Софиянски и Бойко Борисов, е установена изчислителна счетоводна разлика за над 1,862 млрд. лв., която неправомерно е отразена във фактурите на потребителите и не съответства на реално доставените количества топлоенергия за отопление и битова гореща вода.
В становищата и изводите от проверката на СГП се споменава и за липсващо по документи количество природен газ на Топлофикация София в размер на 929,838 млн. куб. м на стойност над 234,5 млн. лв. без ДДС или 300 млн. лв. с ДДС.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!