"Топлофикация София вече е официално регистриран участник на газовата борса. Целта е да постигне по-ниски цени на газа, като купува от различни доставчици. Повече от година работихме за това заедно с министър Теменужка Петкова и парламента, с които направихме законодателни промени, а вчера получихме и разрешение от Столичния общински съвет за регистрация в платформата за търговия на Газов Хъб Балкан. Топлофикация София е най-големият консуматор на природен газ в България. Ето защо заслужава правото да закупва газ на конкурентни пазарни цени, а не само по договора с Булгаргаз, който задължава дружеството да плаща газа два месеца преди да получи средствата от своите клиенти. Преди месец Топлофикация София започна и самостоятелно да продава и купува електроенергия на енергийната борса, което вече носи допълнителни приходи на дружеството", съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова.
Решението е нож с две остриета, тъй като Топлофикация София не дължи на Булгаргаз пари само за два месеца, а близо 900 000 000 лв., натрупани за 11 години, след като в началото на 2009 г. Тройната коалиция нулира борчовете й. От друга страна, приказките за диверсификация – т.е. включването на повече доставчици и по-конкурентни цени, вече започват да отиват към реализиране. Ако е вярно, че американският втечнен газ е 30% по-евтин от непредоговорената цена на руския от Булгаргаз и Топлофикация го взе, тогава очакваме и цените на парното в София да паднат поне с 20%.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Защо, вместо да се чудим как да вържем ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески