Председателите на секционните избирателни комисии, в които изобщо не са били пуснати устройствата за видеонаблюдение, да бъдат глобени. Това реши Централната избирателна комисия на заседанието си днес.
Според Изборния кодекс санкцията, която може да бъде наложена, е от 20 до 200 лева. Става дума за 60 секции -нарушители, става ясно от информацията, пратена на ЦИК от държавното дружество "Информационно обслужване". Според информацията там не само не е имало излъчване на живо, не само че не са намерени записи от видеонаблюдението, ами и устройствата въобще не са били стартирани.
Председателят на ЦИК Камелия Нейкова коментира, че комисията ясно е разписала и в методическите указания кой отговаря за стартирането на записа, а това е председателят на СИК. ЦИК реши да се изпрати информацията за конкретните секции на районните избирателни комисии с указания до края на тази седмица да съберат необходимата информация и да съставят актове за установяване на нарушения на председателите на тези секционни комисии.
Така ЦИК като горещ картоф избяга от темата за същинските нарушения на тези избори, установени от видеонаблюдението. В четвъртък Милена Кирова показа как гласове за партия Величие не са вписани в правилната графа на протоколите, което се установява при проверка на записите и качените онлайн протоколи. На партията не й достигнаха точно 21 гласа, за да мине бариерта от 4% и да влезе в НС. Именно част от тях ви показахме. А в репортажа от точно преди седмица на Тереза Кънчева, Альоша Шаламанов и Мая Димитрова ви показахме как член на секционна избирателна комисия номер 4 в Белица попълва бюлетини за ДПС-Ново начало и ГЕРБ-СДС. Този случай стана повод за образуване на досъдебно производство. В петък Альоша Шаламанов показа как "на Краси му трябват 300 гласа" в секция в Гърмен. За никой от тези случаи обаче ЦИК не гласува наказание в техните компетенции.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
ТИР премаза автомобил край село Зимница, ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и