Свързани новини

10.05.2019 16:34

ЦИК не е открила нарушения на Борисов в предизборната кампания

Видян 3378 пъти | Коментари 4
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

ЦИК не е установила нарушения от страна на премиера Бойко Борисов във връзка с предизборната кампания и сигналът срещу него е оставен за сведение, заяви говорителят на комисията Александър Андреев пред журналисти, след като ръководството й се срещна с президента Румен Радев, предаде Дир.бг.


Преди няколко дни БСП внесе жалби до ЦИК и СЕМ за използването на държавен ресурс за водене на предизборна кампания във връзка с публичните изяви на премиера. Първият е заради конфликт на интереси от страна на министър-председателя, а вторият - че медиите отразявали предизборната му кампания, без това да е упоменато. От левицата дори настояха той да излезе в отпуск до евровота.


Последва подобно обвинение към него и от държавния глава, който заяви, че не е редно кампания да се прави с държавни пари.


Борисов категорично отрече това и призова ЦИК да провери дали държавният глава агитира за БСП.


"Не карайте ЦИК да влиза в какъвто и да било дебат между институциите. Беше разгледан сигнал, който постъпи във връзка с нарушение на кампанията от страна на премиера. ЦИК не установи нарушения и той остана за сведение", коментира Андреев.


Той уточни, че до момента от ГЕРБ не е постъпвал сигнал за президента. Ако постъпи такъв, той ще бъде докладван и ЦИК ще се произнесе, увери говорителят.


Какво си казаха задочно президент и премиер


"Равноотдалечен съм от всички партии, но не мисля, че трябва да се води предизборна кампания с пари от държавния бюджет", заяви вчера президентът Румен Радев в отговор на коментар на премиера, че трябва да стои равноотдалечен от партиите.


Той припомни, че началникът на кабинета му Иво Христов първо е напуснал президентската институция и тогава е започнал да води предизборна кампания, от което могат да се поучат и други участници в нея.


По думите на държавния глава опитите скандалите с имотите на властта да бъдат заглушени с всякакви други мероприятия няма да сполучат, защото гражданите вече очакват "разнищване на тези скандали и реални действия и противодействие на корупцията".


Борисов обаче отвърна, видимо подразнен: "Видно е, че президентът Румен Радев не е еднакво отдалечен от всички партии, всяко негово изказване е в полза на опозицията".


На въпрос прави ли се кампания с държавни пари, той отговори:


"Президентът Радев я прави всеки ден, вместо да каже на неговите хора да се върнат на работа - защото не може да се водиш на работа в парламента и да не ходиш. Аз си показах цялата програма. Ако е против да се дадат 20 млн. за училищни автобуси - да каже. 9 млн. лв. дадохме за машини за гласуване".


Премиерът изтъкна, че дори със самото си изказване държавният глава е взел страна.


"Президентът с държавни прави кампания и трябва да се чуя с колегите от ГЕРБ да сезираме и ние ЦИК. Всяко негово изказване е в полза на опозицията. Завчера говорихме за училището в Долна Митрополия колко се радва. Президентът отива на пленум на БСП и след това казва, че е еднакво отдалечен. И после аз трябва да му коментирам думите. Видно е, че не е еднакво отдалечен. Колкото Плевнелиев беше еднакво отдалечен от БСП и ГЕРБ, толкова е и Радев. Защо трябва да проявяваме лицемерие, от негова страна всъщност. Освен това, защо трябва да му напомням на кой пленум ходи като президент? Случайно са се озовали неговите хора в листата на БСП. Той ни прави на кьорави вече. Аз проявявам джентълменство. Изцяло ние свършихме работата за военното училище в Долна Митрополия. Той 10 години се е борил и не е успя. Защо училището не го пуснаха в мандата на Орешарски", заяви още Бойко Борисов.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Anonimen 30.06.2019 14:08

    Подлогите на Мутрата не могат да изненадат никого.

  • 003 Anonimen 30.06.2019 14:08

    Подлогите на Мутрата не могат да изненадат никого.

  • 002 Anonimen 30.06.2019 14:08

    Вие познавате ли НАРЦИСИСТ който да позволи да го критикуват ?! Доказателство - Б.Борисов ! От "десет кладенеца вода" ще ви донесе,ще забърка целият свят , даже и умрелите си роднини .....за да , ИЗЛЕЗНЕ ПРАВ !

  • 001 Anonimen 30.06.2019 14:08

    "Борисов категорично отрече това и призова ЦИК да провери дали държавният глава агитира за БСП".Това се казва "Крадеца вика, дръжте крадеца" ...

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

към хороскоп хороскоп

телец