12.03.2025 10:32

Такъв хаос настана, че не знам кой е прав: Борисов

Видян 1634 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Такъв хаос настана, че вече не знам кой е прав, а нищо прозрачно не виждам в цялата работа, така лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира скандала с разнобоя между държавните институции по казуса с конституционното дело за изборните резултати.


"Добре, че имаше видеонаблюдение, дори и нарушения, но това, че се гласува, се вижда от видеата. А от вчера разбираме, че това не е много важно", посочи Борисов.



По-рано днес ЦИК получи новите данни от изборите и ги засича с протоколите. Окончателно, обаче, яснота ще има в заседанието от 14:00 ч. - тогава комисията ще разгледа резултатите и ще обяви решението си по казуса. Срокът, който Централната избирателна комисия бе дала на "Информационно обслужване", за да получи преизчислените данни от последните парламентарни избори, е спазен. Преизчисляването на резултатите от вота на 27 октомври миналата година предизвика взаимни обвинения в спъване на процеса и хаос между институциите.


"Преди 5 месеца аз казах - или касираме изборите и веднага отиваме на нови, или да се произнесат по най-бързия начин и да не полагаме усилия да правим правителство. Сега, 5 месеца след изборите, в момента, в който видяха, че имаме Конвергентен доклад и всички казаха, че имаме дата 1 юни за еврозоната, се получава, така че започват да се разхождат по къщите на хората, тревожат цели квартали по нощите. Просташка работа! Това ли е редно?! Да ходиш по нощите в 22:00 ч., да не спят кварталите и хората. Това ли е политика?! Кое е редно", разгневи се Борисов.


Коментарът му бе провокиран от снощния автопоход на партия „Величие“ в центъра на София, който бе организиран от граждани по думите им "недоволни от поредната изборна манипулация, довела до подмяна на вота на българите“. В протеста участваха симпатизанти от различни части на България. По-късно вечерта колоната от над 20 автомобила се отправи към Банкя, където живее лидерът на ГЕРБ-СДС, и към кв. „Бояна“.


Още снощи от ГЕРБ-СДС коментираха протеста във Facebook. Според партията недоволството пред дома на лидера им идва, когато се правят необходимите стъпки за влизане в еврозоната от редовния кабинет. Партията обяви още, че ще устои на провокациите. Обърнаха се и към „мислещите“ да не саботират развитието на държавата.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

лъв