Свързани новини

15.02.2019 13:05

Страхливци

Видян 2085 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Че управляващата шайка е крадлива и некадърна, знаем от само себе си. Тази нощ разбрахме, че е и страхлива. По нощите, в най-мрачните традиции на комунистите, чиито шофьори, охранители и доносници бяха, ГЕРБ, тайните им партньори от ДПС и борецът срещу майки Валери Симеонов си гласуваха как да се окопаят на власт още по-дълго.


Преференциите, с които можехме да пренареждаме листите и да наказваме негодниците, които са доказали, че за чеп за зеле не стават, отпадат.


Дори още по-гнусно - не отпадат, а стават нереално високи. За да могат да се фукат пред света, че уж имаме демократичен инструмент, а всъщност да го нямаме.


Машинното гласуване, което беше един от малкото начини да се спре фалшификацията на изборите, се отлага за неопределено време - поне още 2 пъти ще гласуваме по стария начин. А както показаха парламентарните избори, няма никакво значение как гласуваме, защото протоколите, които се входират в ЦИК са фалшиви.


Това твърдение по принцип е трудно за доказване, защото фалшификацията се извършва от държавата и цялата държавна машина е впрегната в укриването ѝ. Но когато доказателствата са ясни, когато цялата комисия заявява, че не е подписвала протокола, който ЦИК брои, и графологичната експертиза доказва, че подписите са фалшиви, великият и независим български съд постановява, че да, протоколите са фалшифицирани, но въпросът кой ги е фалшифицирал е "ирелевантен" и това не променя резултатите.


Всеки народ си заслужава управниците. А нашите управляващи ги избират неграмотници. Заради преференциите лъсна, че неграмотници избират некадърници. Неграмотници, които не различават номера на бюлетината от номера на кандидата в листата. Феноменът 15/15 влезе в историята с избора на почти невръстния социалист Момчил Неков за евродепутат. Но на следващите избори не БСП, а основно ГЕРБ ставаше за смях с неграмотните си избиратели.


Заради феномена 15/15 председателят на парламента и кандидат за президент Цецка Цачева загуби депутатското си място за сметка на двама анонимници, които се оказаха особено популярни в циганските села около Плевен.


За да не им се подиграват хората, а и за да не личат купените цигански гласове, номерата на бюлетините и на кандидатите вече ще се различават.


Защото страхливците не се страхуват само за властта си, дваж повече ги е страх да не бъдат осмени.


А именно благодарение на 11/11 в Пловдив се сдобихме с присъствието на Спас Гърневски в парламента, който навремето ни забавляваше със "знанията" си в "Стани богат", а тази нощ - с твърдението си, че да смениш състава на ЦИК е провокация към демокрацията и затова в нея трябва да останат представителите на отдавна забравените НДСВ и партията на Бареков.


От среднощната гавра с демокрацията следва и един извод, който вечно протестиращата, но и вечно колаборираща си с ГЕРБ така наречена демократична общност, би следвало да си направи. Срещу мракобесните промени на ГЕРБ, ДПС и НФСБ се бориха БСП и ВМРО. Същото това БСП, което има най-голям проблем с преференциите, защото Корнелия Нинова не иска Сергей Станишев да е водач на листата, но знае, че ще се изложи, ако не го направи, защото той и последен да е, ще пререди останалите с преференции. И същото онова ВМРО, което демократичната общност редовно заклеймява с всякакви етикети, за да оправдае умилкването си около ГЕРБ, щото, видите ли, няма с кого другиго.


Тъжно е когато две партии с толкова много кусури са последната преграда пред поредното фалшифициране на изборите. Но и това има своето обяснение. У нас изборът не е между по-добра и по-лоша партия. Изборът е между партии и шайки. Сега на власт са шайките и по късна доба те си гласуват как да се окопаят на власт за още време.


Тъжно е да търсиш нещо положително в среднощното изнасилване на демокрацията. Но все пак го има. И то е, че шайката се чувства застрашена. Толкова е наясно колко ни е досадила, че смята, че досегашните методи за фалшификация на изборите могат да се окажат недостатъчни да съхрани властта си и се чувства длъжна да приеме още и още инструменти да се окопае във властта.


И понеже, както се видя тази нощ, не са особено интелигентни, не си дават сметка, че именно страхът е това, което убива страхливеца. И опитвайки се да се окопаят във властта, още по-противни стават. Доколкото все още има значение кой как гласува, а не кой брои протоколите.


 


Автор: Владимир Йончев


 


Източник: OFFNews


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

овен

Още в началото на деня може да почувствате

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Още в началото на деня може да почувствате, че околните