Свързани новини

13.08.2012 11:48

Спортният министър – аут, върнахме се 60 години назад

Видян 2329 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Българският спорт се върна 60 години назад. За първи път от 1956 година нямаме олимпийски шампион. За първи път сме на 63-о/69-о място в класирането по нации, след като най-слабото ни представяне беше отново разделено, но 20-о място през 1952 г. И всички приказки за нямането на пари са празна работа, защото през 1952, 1956 г. или примерно за 2000 г., когато сме 15-и по медали с 5 шампиони, парите са много пъти по-малко, отколкото похарчихме за последния олимпийски цикъл.


 Министерството на спорта до момента е потрошило, заедно със субсидията от тотализатора, над четвърт милиард лева. За какво? Тервел Пулев например дълго време не получаваше и лев подкрепа от държавата и то до преди броени месеци. Ако Свилен Нейков и правителството ще си приписват медала му – бъркат, защото заслугата е на недопуснатия от България брат на бронзовия ни боксьор Кубрат Пулев, на треньора Боби Бояджиев и на новия шеф на боксовата федерация Краси Инински.


 Станка Златева също дължи среброто си не на държавата, а на ентусиаста треньор Симеон Щерев, на шефа на федерацията Валентин Йорданов и на спонсора на борбата Гриша Ганчев. Щедро финансираната семейна федерация по гребане на семейство Нейкови, където бащата на министъра и жена му колят и бесят потроши милиони за този олимпийски цикъл незнайно за какво, понеже не класира дори един човек на игрите в Лондон. Няма какво да говорим и за леката атлетика – също потрошила над десет милиона за цикъла, която смята 21-ата позиция на Ивет Лалова за “голям успех”.


Къде отиват всичките пари? Защо няма спортна политика? Защо базите, с изключение на Арена Армеец, и на няколко стадиона, оправени от спонсори или пъргави кметове, се руши, гние и ръждясва? Защо спортните училища погиват от недофинансиране? Откъде ще дойдат новите шампиони?


Ето на тези въпроси трябваше да отговори Министерството на спорта, каквото ние имаме, за разлика от 99,9% от страните в света. И понеже отговор няма, а отговорността в политиката е лична, не просто е редно, а направо е задължително




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

водолей