„Няколко дни след като платихме сметката на групата номера във Виваком, на който сме сред първите корпоративни клиенти, ни отрязаха. Спряха ни разговорите. При това избирателно – започнаха от тримата шефове, за които очевидно мобилният телефон е оръдие на труда”, разказа дългогодишен клиент на компанията, която беше БТК, Вивател, а в момента се нарича Виваком.
„Когато позвънихме от М-Телски телефон, за да се поинтересуваме какво се е случило, че при платена сметка ни режат, ни се накараха, че телефоните на шефовете били спрени, понеже имали фактура за апарати. Когато направиха проверка обаче, оказа се, че в компютъра им няма такова задължение. Не се вижда в системата. От една страна, апаратите са стока, а не услуга, така че е абсолютно незаконно направеното от оператора дори да имаше сметка. От друга страна, плащането по фактура няма определен срок. Апаратите ги чакахме 3 седмици след договорения срок, защото се опитваха да ни набутат не тези, които искаме, а тези, които са най-скъпи. И ги взехме преди десет дни. Изобщо да не говорим, че неколкократно искаме намаляване на сметките според нови планове, които излизат и се предлагат дори на индивидуални клиенти. Мотаеха ни на два пъти с месеци – първия път с шест, от което загубихме хиляди лева. Срещу оставените от нас през годините стотици хиляди, получаваме ужасяващо обслужване и съветваме клиентите, особено корпоративните – спасявайте се от Виваком”, допълват чистосърдечно ощетените.
„Един от нас пътува до Аржентина. Оставиха го без роуминг 8 дни на другия край на света – на 15 часа път със самолет от България. В местния оператор Кларо обясниха, че от тяхна страна всичко е наред и не могат да си обяснят защо има проблем с роуминга, който и те констатираха. Същото нищо се получи и в съседен Уругвай. Слава Богу, Господ и съдбата го закриляха от неприятности. Иначе какво щеше да направи. Как човек върши работата си с партньор, на който не може да разчита – омръзна ни да губим пари заради несигурния Виваком”, добавят пострадалите. „При други бизнес пътувания, дори в Европа, в страни като Италия например, а също и в Германия, се е случвало да не „идва” роумингът”, разказват за друга услуга на Виваком от техния стародавен клиент.
Компанията завежда още до края на седмицата иск в Комисията за защита на потребителите, за да бъде наказан за много пари некоректният Виваком. Операторът очевидно има огромни проблеми заради изгорелите 71 милиона евро депозит в Корпоративна търговска банка на общия им собственик Цветан Василев. Апропо, той се опита да прехвърли нещо от нея след особения надзор, но по всички закони това е абсолютно недопустимо.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!