След като са получили исканият откуп, сомалийските пирати са освободили британския танкер “Сейнт Джеймс Парк“, на чийто борд има 5 български моряци, съобщи БГНЕС.
Българското министерство на външните работи в момента проверява достоверността на тази информация. Танкерът, който превозва химикали, пътуваше за Тайланд, когато беше заловен на 28 декември 2009-а. През цялото време оттогава, танкерът беше на котва до сомалийския град Гаракада. Според службата на Военноморските сили на ЕС, борещи се с пиратството в Аденския залив и Индийския океан, екипажът се състои от 26 души. Българските моряци са 5, 3-ма са от Русия, 2-ма – от Украйна. Всички моряци са живи и здрави. Военноморските сили на ЕС продължават да следят ситуацията с освободения кораб. Сумата за откупа не се съобщава, но по-рано похитителите бяха поискали 3 милиона долара.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед