Свързани новини

11.02.2020 09:26

София е един град, а не отделно взети партийни владения: Фандъкова

Видян 1901 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 Новата отоплителната инсталация на училището в с. Негован спестява около 70 тона годишно вредни емисии. При преминаването от нафта на пелети ще се спестяват около 50 процента от средствата за отопление. Това е съобщила днес кметът на София Йорданка Фандъкова при посещението си в 176-то основно училище "Св. Св. Кирил и Методий" в с. Негован, цитирана от пресцентъра на Столичната община.


 


В училището е направен физкултурен салон, с какъвто то не е разполагало изобщо. В последните години разработихме специална програма, за да може да не оставим училище без физкултурен салон, е казала Фандъкова. Сградата на училището е санирана, подменена е и отоплителната инсталация.


 


"Негован е едно от селищата, които включихме в проекта за подмяна на печките на дърва и въглища с по-екологични горива безплатно за гражданите. Надявам се повече хора да видят примера на училището и да кандидатстват, за да сменят своите отоплителни инсталации", е посочила Фандъкова.


 


Столичният кмет припомни, че през 2019 г. са построени шест нови физкултурни салона. В момента се строят и започват да се строят още три. В бюджета на София за тази година 63 млн. лв. са планираните инвестиции в строителството на 13 детски градини, две ясли, шест училищни сгради. Планирани са основни ремонти на 25 училища и детски градини. Допълнително е програмата за финансиране от държавния бюджет. Кметът е съобщила, че общината кандидатства за строителство за нови три училищни сгради и девет детски градини по програмата на правителството.


 


"Миналата седмица обещах на общинските съветници, че всеки път, когато говоря за обектите, в които инвестираме, ще казвам района, в който се намират. Това е единственият начин с факти да отговоря на грижливо разпространяваните манипулации, че инвестираме само в райони, спечелени от ГЕРБ.


 


Всеки изкушен от партийните противоборства може да преброи кои от районите по-горе се управляват от кметове, издигнати от ГЕРБ-СДС, ДБ или БСП и да си отговори на въпроса дали са само „наши“. За мен лично такива сметки са обидни и грешни.


 


Срамно е за политици, избрани да управляват хиляди хора, да ги делят на тези, които са гласували за тях и на тези, които не са. Уважаеми съветници и партийци, такова разделяне е срамно за Вас и обидно и за хората, които са гласували за Вас, защото след като изборите са свършили, носите отговорност пред всички. Партийните карти на София, които се опитвате да чертаете, раждат разделения, а разделенията не решават проблеми, а създават нови.


 


София е град на свободни хора, които всекидневно преминават поне през 2-3 от партийните граници, които очертавате на картата. София е един град, а не отделно взети партийни владения. Радвам се, че кметовете на райони, независимо от партийните им пристрастия, влизат в работен режим и разчитам на всеки от тях да вършим работа заедно", написа столичният кмет Йорданка Фандъкова във Фейсбук.


 


Междувременно тя обяви, че ще има масови проверки на автомобили, които замърсяват въздуха в сряда от "Пътна полиция" и Столичния инспекторат.


 


Проверките ще се правят на пътя посредством газ анализаторите, които преди повече от година общината купи и предостави на КАТ. Досега уредите се използваха само в пунктовете на Пътна полиция. „Ще се проверява техническата изправност на очистващата инсталация не само на автомобили, но и на камиони. Целта е да не се допуска коли, които не са в изправност да се движат по улиците и да замърсяват въздуха. В много райони на града има съвместни проверки на инспектората и полицията за нерегламентирано горене на отпадъци“, обясни Фандъкова.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Заложеният дефицит в проекта на ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!