06.03.2023 14:22

Слънчев бряг без осветление и без Великденски ваканции

Видян 1829 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Източната част на Слънчев бряг, където се намират повечето хотели на първа и втора линия покрай плажа, администрациите и полицейското управление, както и хиляди жилищни апартаменти, е в пълен мрак вечер заради спряно електричество. Това обяви за TravelNews Веселин Налбантов, зам.-председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска и член на УС на Клуб на хотелиера в Несебър. Държавното дружество Слънчев бряг АД с принципал министъра на туризма и рекордна загуба от 1,6 млн.лв. за 2022 г. е изключило уличното осветление, за да „пести средства”. Компанията стопанисва инфраструктурата в Слънчев бряг – изток.


„Ситуацията пречи на бизнеса и няма да отворим хотелите за Великден въпреки интереса от румънски и български туристи“, каза Налбантов. Той дори е отказал голяма група от Гърция, защото ще направи антиреклама на курорта и въобще на България. Държавата кани пролетно и предсезонно за маса пари и журналисти от цял свят, които да ни правят реклама с материали, какво ли ще напишат при тази тъжна гледка? В момента шетат и представители на големите туроператори, които разчитаме да върнат туристите от чужбина, при които спадовете продължават и след К19 без изгледи за ръст. Тече и кампания за 6 млн.лв. в чужди медии. От друга страна, в Слънчев бряг има постоянно живеещи около 5000 души. Също така са настанени и много украински бежанци.


В западната част на Слънчев бряг, където хотелите са многократно по-малко, но има бая дискотеки, която не е управлявана от дружеството на Министерството на туризма, има работещо улично осветление вечер. Инфраструктурата в нея е към община Несебър.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната