Свързани новини

07.10.2013 12:05

Сирачето на "Пирогов" почина

Видян 2194 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Сирачето Катрин почина от сепсис и тежка органна недостатъчност в "Пирогов", след като повече от пет месеца лекарите се борят за живота ѝ, информира в. "Преса".


Момичето било на 22 години, но изглеждало като на 12-13. Тя на три пъти е приемана в здравното заведение. Но последният опит на лекарите да я спасят се оказал неуспешен.


"Приличаше на детенце - мъничка, слабичка, мургавичка и с големи блеснали очички", разказа д-р Георги Георгиев от Централната реанимация на спешната болница.


Първият път, в който Катрин е приета в "Пирогов", бил в началото на тази година.


"Беше припаднала в банята, брат ѝ я намерил след часове и на ръце я доведе при нас", спомня си медикът.


Момичето било в клинична смърт, когато пристигало в болницата, но лекарите успели да го спасят. Оказало се, че Катрин страда от диабет, но и че има вродено увреждане на бъбрека.


Състоянието ѝ било много тежко. Медиците обаче успели да я извадят от комата.


"Вече знаехме, че е сираче. Дори след като вече я излекувахме, не я изписахме, защото няма кой да се грижи за нея. Държахме я тук, купувахме ѝ храна, къпехме я, викахме социалните", разказа още д-р Георгиев.


Все пак Катрин е изписана, но месец по-късно отново е в "Пирогов" в кома. Лекарите отново полагат неимоверни усилия и спасяват живота ѝ.


На третия прием на момичето е болницата състоянието му било изключително тежко. Две седмици лекарите се мъчели да спасят детето на болницата, но то направило сепсис и починало от тежка органна недостатъчност.


"Всички страдаме за Катрин, аз още не мога да си простя, че допуснахме да почине, макар да направихме всичко по силите си", ядосва се д-р Георгиев.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

телец