07.06.2021 09:31

Синдикатите искат скок на тока

Видян 3428 пъти | Коментари 1
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Синдикатите настояват електроенергията да поскъпне с повече от 3% за битовите потребители и плашат с протести на жълтите павета”, заявиха в своя позиция от Асоциацията на организациите на българските работодатели (АОБР).


„Токът скочи много на свободния пазар през тази година, но за държавния ТЕЦ и това е недостатъчно. Искат още 300 млн. лв.,  за година да си гарантират спокойствието и безоблачно съществуване. И пращат емисари. Кого? Пряко заинтересовани синдикалисти с лични бизнес интереси в ТЕЦ-а”, пишат от организацията.


„Бизнесът също да доплати милиони. Къде се е чуло и видяло? У нас. После тичат при бизнеса и министрите да се оплакват, че поскъпнал животът?!“, допълват те.


От  АОБР разпространиха съобщението си до медиите в отговор на синдикатите от ТЕЦ Марица Изток 2 , които преди дни предупредиха, че обмислят протести, заради изключването на ТЕЦ-а от регулирания пазар на електроенергия. Защо над 40 млн.лв. същият ТЕЦ похарчи за ФК Берое, никой не казва.


„Простичко казано: произвеждат стока, която никой не ще да купи, защото е безумно скъпа”, посочват от работодателската организация.  „Синдикатите в пандемия настояват, че токът ще поскъпне малко, а трябва да е повече”, подчертават в позицията си от организацията.


„Докато бизнесът се чуди как да оцелее в коронакризата, други тайно търчат по министерствата да спасяват ТЕЦ Марица Изток 2. Как да стане това? Някой трябва да плати? Лесно. Като изръсим всички електропотребители, бизнес и битови потребители с фиксирано доплащане за ТЕЦ-а през новата регулаторна година от 1 юли 2021 до 30 юни 2022 г. Със заповед на министъра на енергетиката под претекст, че спасяваме работещите там“, се казва  в съобщението.


„Ако платим само заплатите на работещите в ТЕЦ-а със сигурност ще ни е по-евтино – само 80 млн. лв./година“, заключват от бизнеса.


Кирил Пламенов


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 08.06.2021 20:34

    Какво точно защитават синдикатите и защо!? Чрез Кодекса на труда, който е още от 1986г. са им дадени права да се бъркат навсякъде в държавата, при реално представителство от 12% сред работещите. Но се произнасят по всички въпроси - жизненото равнище, цените, пенсионерите, учениците и т.н. Това трябва да спре!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

везни

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в мнението ви

Днес хората ще бъдат по-склонни да се вслушат в