14.03.2021 09:45

Ще се затварят молове и фитнеси, ако се наложи: Фандъкова

Видян 4315 пъти | Коментари 4
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Столичният кмет Йорданка Фандъкова обясни, че ситуацията с пандемията в София продължава да е тревожна.


„От петък са в сила нови мерки, но следим ситуацията ежедневно, за да предприемем допълнителни, ако има нужда”, уточни тя.


Кметът посочи, че за днешния ден броят на новозаразените в столицата е по-малък от вчера, но въпреки това кривата върви нагоре.


„Най-голямото ми притеснение е болниците в София да имат капацитет, за да могат да оказват качествена помощ на всеки нуждаещ се”, каза тя, като обясни, че все още има свободни места в лечебните заведения.


Фандъкова уточни, че в София никога не е имало пълен локдаун. Посочи, че се акцентира върху няколко неща - да се минимализира събирането на много хора, да се даде възможност да се спазват мерките и да се осъществява строг контрол.


„Наблюдението, което имаме, вследствие на проверките, е че повечето хора в София спазват мерките, за което аз много благодаря. Това е най-важното и само то може да ни помогне да не се стига до много по-тежко затваряне”, каза кметът.


Тя беше категорична, че проверките за спазването на мерките ще продължат, ако не се спазват - ще се затегнат.


„Ако трябваше да решавам за затварянето на училищата, от образователна гледна точка, бих предложила не само да се затворят последни, но и изобщо да не става това. Много ученици ми пишат за това”, категорична беше тя. 


Кметът на София съобщи, че по настояване на директора на Столичното РЗИ следващата мярка, ако се наложи, ще е затваряне на големи търговски вериги и фитнеси.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 СКАТ 15.03.2021 10:52

    Тази женица е безкрайно време да напусне пределите на София в която извърши непоправими съсипии и бели и да се завърне в Самоковския картофен пояс от който дойде, там ще е най-полезна

  • 003 разследване и съд 15.03.2021 08:51

    А крайно наложително е политическата Бойкова калинка да спре кражбите и източването на столичния бюджет и да се разкара с 200. Да не лежи на тая, че няма да и се търси отговорност за изчезналите милиарди в корупционни схеми, източване на Топлофикация, корупционна симбиоза със Соф.вода, строителство и ремонти с приятелски фирми с чудовищни комисионни и мн.др

  • 002 ефрейтор Манафов 14.03.2021 22:28

    От моловете и потилниците няма нищо по-важно за днешните пролита ! А господина на пикчера ми изглежда леко сдухан.

  • 001 Anonimen 14.03.2021 21:48

    ботокс и филъри - женицата иска да прилича на костадинчо ангелов

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия