От следващото лято да се плаща такса мощност за битовите потребители на електроенергия, обсъждат от държавната комисия по енергийно и водно регулиране.
"Дори и да се въведе такава такса, тя няма да бъде непосилна. Ако плащате средно по около 100 лв. месечно за ток, например 5 лв. от тези пари ще бъдат постоянна такса, а останалите ще плащате за енергия", каза шефът на Комисията Ангел Семерджиев за БТА.
Според него тази такса ще доведе до по-справедливо разпределяне на тарифите. Тя се определя според разхода на всеки потребител. Така хора, които не ползват много ток, ще бъдат стимулирани да не се присъединяват към мрежата с голяма инсталирана мощност, защото това натоварва системата, каза Семерджиев.
Семерджиев предложи нововъведението да бъде прието и от трите електроразпределителни дружества - ЧЕЗ, ЕОН, ЕВН.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев