01/02

Свързани новини

04.06.2020 15:11

Шофьорите ще продават билети от 15 юни

Видян 2049 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Шофьорите в градския транспорт на София отново ще продават билети от 15 юни, коментира пред 19 минути кметът на столицата Йорданка Фандъкова.


От началото на извънредното положение Министерството на здравеопазването е наложило те да нямат право на това с оглед противоепидемичните мерки. Това е неприятно както за пътниците, така и за самите шофьори, на които продажбата на билети носи и допълнителни малки бонуси към заплатите за извършената услуга. Така че новината е добра и за двете страни.


Граждани се оплакаха, че в градския транспорт на София не продават билети на място в превозните средства пред известния правозащитник Марин Киров, който алармира 19 минути. Те са очаквали проблемът да отпадне с края на извънредното положение и особено от сряда, когато лично премиерът обяви края на мерките.


„Не продават, а глобяват”, гласят множество сигнали, които ни предаде правозащитникът. Кметът веднага реагира на жалбите и постанови от 15 юни, когато вече изтича и извънредната епидемична обстановка, да отпаднат всякакви ограничения за продажбата на билети в средствата на столичния градски транспорт.


По време на извънредното положение в последните два месеца билети в градския транспорт продаваха контрольорите. Това тяхно задължение отпадна на 18 май, от когато те извършват контрол по редовността на пътниците, а всичките 63 пунктове за продажба на ЦГМ на територията на столицата работят. Някои от пунктовете бяха отворени дори с удължено работно време. ЦГМ пусна и мобилни каси за продажби и зареждане на билети в прилежащите към столицата населени места, екипите ги посещават по седмичен график. Партньорската мрежа за продажби на билети също ги предлага. А възможност да се закупи билет има и през мобилния телефон с приложението MPASS.


Снимка: БГНЕС



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.

Никола Цолов ще кара догодина във ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни