Благодаря на Асоциация на собствениците на електромобили в България за активната позиция и подкрепа в изготвянето на новите правила", съобщи шефът на СОС Георги Георгиев.

Свързани новини

04.01.2023 12:15

Шефът на СОС иска улеснения за собствениците на електромобили

Видян 1790 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 "Инициирах промени в Наредбата за паркиране на територията на СО, за да улесним собствениците на електромобили в София. Днес те ще бъдат публикувани на страницата на Столичния общински съвет за обществено обсъждане. Както не веднъж съм казвал това не е бъдеще, това е настоящето - вече близо 4000 ел. коли се движат по улиците на нашия град.


Какво предвиждат промените - да отпадне изискването за издаване на стикер за безплатно паркиране на собствениците на електрически автомобили. Зеленият регистрационен номер ще е достатъчно условие за безплатно паркиране на територията на София. За вече регистрираните електрически автомобили не е задължителна подмяната на регистрационните номера, за тях се предвижда възможност да се регистрират в специален регистър, поддържан от Центъра за градска мобилност.


Предстои предложението за промени в Наредбата да премине през задължителния срок от един месец за обществени обсъждания, а в края на февруари общинският съвет ще се произнесе и новите правила ще влязат в сила.


Благодаря на Асоциация на собствениците на електромобили в България за активната позиция и подкрепа в изготвянето на новите правила", съобщи шефът на СОС Георги Георгиев.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 04.01.2023 12:29

    Това корумпирано куку знае ли, че в много европейски страни отричат електромобилите?! Вместо да правят качествени ремонти и да не крадат като за последно столичани болшинството от гербери и патриоти в СОС се занимават с незначителни неща за да отчитат дейност. Корумпираната Фандъкова да мине по новооткрития ремонт на Московска до Ботаническата градина и да се увери сама, че е за нов ремонт, с изключително некачествено и вълнообразно поставяне на плочките. До като някой осакатен не осъди мрънкящата крадла тя няма да миряса с безобразията си

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Има задържан по случая с откритите три тела в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!