07.03.2024 10:12

Шефът на СДВР отстрани двама полицаи, охранявали частния клуб на Нотариуса

Видян 1818 пъти | Коментари 2
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Двама служители на Столичната дирекция на полицията са отстранени от работа заради охрана на частния клуб на Мартин Божанов-Нотариуса със заповед на директора на СДВР Любомир Николов, съобщи БНТ, като се позова на свои източници.


Данните са, че в минал период от време двамата униформени са охранявали "SS клуб" в столичния кв. "Гео Милев", в който според първоначалната информация, подбрани магистрати са влизали със специални пропуски.


"SS club" е на пешеходно разстояние от сградата на Специализираната прокуратура, в клуба се ходеше с карти за достъп. Това го знае цялата Специализирана прокуратура. В този клуб много висши антикорупционни магистрати имаха достъп. Това място се е използвало за неформални връзки с магистрати и то изключително на средно и високо ниво, разказа преди време журналистът от Антикорупционния фонд Николай Стайков.


Заповедта на комисар Николов е издадена няколко часа, след като от вътрешното ведомство съобщиха, че министърът на вътрешните работи Калин Стоянов е разпоредил извършването на проверка във връзка с разпространени в медийното пространство снимки, за които се твърди, че са на полицейски служители, които са осъществявали към онзи момент нерегламентирана дейност по охрана на лица и обекти.


МВР проверява дали още полицаи са охранявали частния клуб на Божанов.


Кадрите на униформените служители на МВР пък бяха разпространени в страницата във Фейсбук на Фондация "Антикорупционен фонд".


От вътрешното ведомство обявиха още, че при проверка е установено, че от 1 януари 2018 г. до 31 март 2021 г. служебни полицейски автомобили са престоявали в близост до ресторанта "Осемте джуджета", но нямало доказателства за пряка ангажираност на полицейски служители в охраната на заведението и наемателите му.


Снимка: Дарик



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 ушев 07.03.2024 14:48

    Преди 29 години подписваха декларация, че не работят допълнително. Предполагам и сега е така.

  • 001 Anonimen 07.03.2024 11:49

    От много години полицаи охраняват мутри, когато не са на работа! Явно, вече го правят и в работно време! Едни и същи са, които се въртят и редуват като мутри, полицаи, охранители и шефове в МВР! Политиците да не се правят, че не знаят!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


Горещ юлски следобед.

Държавен служител пуши бавно цигара пред учреждението.
Към него се приближава друг държавен служител и иска огънче.

Държавният служител му подава запалката и пита: „И ти ли не можеш да спиш?“

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и