„За да се овладее третата вълна от Covid-19 е необходима масова ваксинация на обществото”, заяви лидерът на Републиканци за България Цветан Цветанов, водач на листите в 1-ви МИР-Благоевград и 4-ти МИР-Велико Търново. Той посочи, че мерките за вируса трябва да бъдат вземани от експерти, а не да бъдат в услуга на политиците и политически конюнктурни решения.
Цветанов отбеляза, че без възможност за българските граждани да направят своя информиран избор за дадената ваксина, няма как да излезем от тази ситуация.
„Липсата на ваксини е заради това, че България отказа да приеме първите 3 ваксини от общо шестте, които се обсъждаха и договаряха между ЕК и държавите, защото от заседание на българския парламент от 1 октомври, е разписано и това е казано от министъра на здравеопазването. Той категорично заявява, че България не може да приеме 3 от ваксините, защото изискванията към тях са да се съхраняват при -70 и -80 градуса. Смятам, че това е първият вакуум, който се създаде в началния етап на ваксините, защото знаете, че имаше закъснение от Pfizer и всички останали ваксини, за които имаше такива изисквания. Вие знаете как подходи правителството – нямаше абсолютно никаква готовност за това. Правителството нямаше необходимия капацитет да изгради база, в която да се съхраняват тези ваксини. Това е недопустимо и точно затова се създаде този дефицит и хаос", коментира той.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Г-н Цветанов, вие какво очаквате Герб да направят освен хаос и дефицит? Това са неориентирани хора, единствено са наясно какво трябва да правят с милиардите
Правителството не знаеше как да подходи и какво да прави, те са толкова малоумни. Сложиха един Мутафчийски, който наложи мерки от които нямаше смисъл. По-добре да си ходят, остава още един месец и се надявам след 4-ти април повече да не ги виждаме сегашните управляващи
Мерките наистина трябва да бъдат взимани от експерти, а не от тези некадърници които в до този момент си мислят, че разбират от пандемията. Нито мерки каквито трябва има, нито ваксинация. Просто да си подадат оставката и да се махат. Браво г-н Цветанов!
В четвъртък и Норвегия спря употребата на ваксината срещу COVID на AstraZeneca, следвайки примера на Дания, Австрия, Естония, Литва, Люксембург и Латвия, които спряха употребата на мухоморката на AstraZeneca..
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Денят ще бъде благоприятен за възстановяване на