Кралят на Саудитска Арабия одобри разполагането в кралството на американски сили, предаде държавната агенция на страната, предаде БНР.
"Целта е да се засили сътрудничеството за регионалната сигурност и стабилност и опазването на мира", заявиха от военното министерство в Рияд. Американски служители уточниха, че се изпращат няколкостотин войници, заедно с летателни апарати и ракети за противовъздушна отбрана, за да се противодейства на Иран.
Част от войниците вече се намират във военновъздушна база "Принц Султан" южно от Рияд. Служителите подчертаха, че те ще имат отбранителна функция. В Саудитска Арабия не са били разполагани американски войници от 2003 г., от изтеглянето им в края на войната срещу Ирак.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят изисква уединение и презареждане на батериите.