Американската администрация ще работи за връщане на формата Г-8 с участието на Русия. Това заяви държавният секретар Майк Помпео в интервю за телевизионния канал Fox News, текстът на който бе разпространен от пресслужбата на Държавния департамент на САЩ, предава TACC. Първият дипломат на Вашингтон бе попитан дали Русия трябва да бъде поканена да се присъедини към групата на седемте най-големи икономики в света. „Да, президентът смята така“, отговори Помпео. На въпрос дали е съгласен с идеята, той отговори: „Президентът вярва, че трябва да направим това. Работя за него. Разбира се, ще работим за тази цел", заяви държавният секретар. По-рано държавният глава на САЩ Доналд Тръмп по време на пресконференция след срещата на върха на Г-7 в Биариц заяви, че е склонен да търси възобновяване на формата на Г-8 с руско участие, въпреки непопулярността на тази инициатива.
На свой ред говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви пред репортери, че завръщането във формата не е самоцел за Русия, тъй като множество въпроси са по-ефективно разрешени във формата Г-20. В същото време той припомни, че руският президент Владимир Путин вече многократно е заявявал, че Москва не отказва да общува с други държави в какъвто и да е формат.
Източник: Агенция Фокус
Снимка: Getty images
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и