Френският президент Никола Саркози съобщи, че страната му ще се върне във военните структури на НАТО, защото "това е в интерес на Франция и на Европа", предаде АФП, цитирана от БГНЕС.
Франция напусна военните структури на НАТО през 1966 г. по времето на генерал Шарл Дьо Гол, но остана член на Атлантическия алианс. "Дойде моментът да сложим край на това положение, защото това е в интерес на Франция и на Европа", заяви Саркози в реч във Военното училище в Париж. "Като слага край на този дълъг процес, Франция става по-силна и по-влиятелна. Защо? Защото отсъстващите винаги грешат, защото Франция трябва да ръководи заедно с останалите, а не да се подчинява. Защото трябва да бъдем там, където се изработват решенията и нормите, а не да чакаме отвън да ни ги съобщят", посочи Саркози. "Вендъж завърнали се, ние ще имаме нашето място в големите съюзнически командвания", допълни той.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Професионалните ангажименти и кариерното развитие ще