С още едно бебе се увеличи отборът на момиченцата, родени благодарение на донорската Инвитро програма на Столичната община.
Родителите са я нарекли Мария.
Така децата, които се родиха в София с помощта на тази програма, са вече 19 – 7 момичета и 12 момчета. През август още едно семейство очаква това щастие и то в двойна доза, съобщиха фондация "Майки за донорство".
От 2015 г. насам всяка година Столичната община подпомага жени с репродуктивни проблеми по програмата, която бе създадена съвместно с организациите "Майки за донорство" и "Искам бебе". В бюджета на София се предвиждат по 70 000 лв. годишно за финансиране на част от необходимите инвитро процедури.
Първото дете на донорската Инвитро програма – Самуил, тази есен ще навърши 4 години.
Специална комисия от лекари и експерти разглежда документите на всички кандидати за програмата. През юни и юли бяха одобрени общо 8 двойки, в които жените се нуждаят от инвитро с донорски яйцеклетки, за да станат майки. Новите кандидатури ще бъдат обсъдени през следващите седмици.
Повече подробности за програмата може да намерите на страницата на Столичната община.
Снимка: Архив
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!