09.03.2021 10:22

Ресторантьорите излязоха с кърваво писмо срещу НОЩ

Видян 6335 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Повече не заменяме СВОБОДАТА си! Така двете сдружения на ресторантьорите започват отвореното си писмо, с което бързат категорично да се противопоставят на всякакви бъдещи ограничения на тяхната работа.


Заведенията бяха отворени отново на 1 март, въпреки набиращата скорост трета вълна на COVID-пандемията в страната. На 8 март вечерта здравният министър Костадин Ангелов и членовете на Националния оперативен щаб обявиха, че обсъжда нови ограничения в най-засегнатите региони, в които 7-дневната заболеваемост преминава 300 на 100 000 души население.


Според Българската асоциация на заведенията в България (БАЗ) и Сдружението на заведенията в България (СЗБ) обаче отварянето на ресторантите и кафенета на 1 март е било "най-логичното нещо, което можеше и се очакваше да се случи". Дори е било закъсняло. А клиентите започвали да се чувстват все по-сигурни, защото виждали, че в заведенията се спазват всички противоепидемични мерки, а обстановката не е по-различна или рискова в сравнение с пазаруването в магазин или посещаването, на който и да е друг търговски обект.


"Данните за развитието на пандемията през последните дни са и поредното доказателство, че не заведенията са виновни за увеличаващите се случаи на Covid-19, защото затворени или работещи само от седмица, ние няма как да носим тази вина и отговорност", се посочва в писмото на ресторантьорите.


Те категорично завяват: "Противопоставяме се остро на всякакви идеи, прокрадващи се сред членовете на НОЩ, РЗИ, министъра на здравеопазването и всякакви знайни и незнайни математици и вирусолози. Ново затваряне, отлагане на откриването на нощните клубове на 01.04.2021 г., въвеждането на забрани на локален принцип, намаляване на работното време или каквито и да е други безумни идеи и рестрикции".




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 нямате ли жал 09.03.2021 20:34

    В писмото си те за пореден път настояват за незабавно изплащане на обещаните 20% от оборота за месеците, в които са били затворени. От двете сдружения твърдят, че болшинството от заведенията все още не са получили тази финансова помощ.Aми Бочко откъде ще има парички за раздаване, замислете се бе, безсъвестни ресторантьори, жал нямате ли към Човека с главно ч?

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

овен

Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Динамиката в сряда изисква от вас да намалите темпото,