Кметът на София Йорданка Фандъкова е наредила да бъдат изготвени нови критерии за записване на хора с увреждания по програмата Асистент за независим живот. Това съобщи тя лично пред заседанието на Столичния общински съвет вчера. Фандъкова се извини на хората, които са чакали и заяви, че това няма да се повтори. По думите й всички, които са чакали през тези нощи, ще бъдат записани.
Припомняме, че стартът на подаването на заявления за участие в програмата предизвика дълги опашки от инвалиди в София, които чакаха и през нощта. От кметството съобщиха, че приблизителният брой на хората с увреждания в София е 19 000.
Кметът успокои всички, че общината ще продължи да осигурява възможности за социално включване. Фандъкова каза още, че програмата ще бъде разширена от догодина, като има и допълнителни програми на Министерството на труда и социалната политика.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев