05.04.2020 14:04

Разпродадоха спирта от държавния резерв и му удвоиха цената, липсва организация в кризата: Аптекарската камара

Видян 7899 пъти | Коментари 6
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
Държавата разпродаде спирта от резерва си и така му вдигна цената, която беше 3,40 на 8,60 на литър, повече от два пъти", съобщи пред БНТ шефът на Българската аптечна камара Антон Вълев. Така се обяснява и липсата му при фармацевтите, въпреки уверенията на премиера - многократни, че произвеждаме и изнасяме рекордни количества. Той разказа и как маските с цена от 1 цент се продават спекулативно от големите играчи за 86 цента на едро и няма как фармацевтите да ги продават за стотинки. Водещият Георги Любенов пропусна да го попита как оценява цената, на която държавата купува при милионната си поръчка маската за повече от 1 евро - 8 пъти по-скъпо, отколкото Франция, както личи по обявеното официално от правителството в негово решение. Според шефа на Аптечната камара организацията от страна на държавата е била нулева, а е трябвало още предварително веднага да бъдат осигурени със защитни облекла и продукти лекарите, шофьорите, фармацевтите. "Аптеките са на най-първа линия: човек първо идва при нас, чак после звъни или ходи при личния си лекар или в клиника", обясни той, за да го разберат дори политиците, които нямат предвид фармацевтите в сметките си. "Липсва организация", отсича той. "Здравноосигурителната ни система с години е пренебрегвана", обяснява експертът причината за неподготвеността на държавата и болниците да посрещнат доста скромния засега удар на коронавируса у нас. 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 006 Anonimen 05.04.2020 18:40

    Премиер, осъден 2 пъти за лъжи не спира да изрича лъжи по цял ден. За това населението няма никакво доверие в институциите, за това не вярва, че поредните 10 милиарда ще се употребят по предназначение. Крадат ни най-безскрупулно дори по време на карантина и използват всеки случай за това.

  • 005 Anonimen 05.04.2020 17:03

    в тая държава побъркват народа с извращения....одират му кожата

  • 004 Тихомир Томов 05.04.2020 17:00

    не се безпокойте : илюзиите поне са безплатни засега !

  • 003 Anonimen 05.04.2020 16:47

    Силни сме само на думи,а когато стане въпрос да действаме,сме пълни путки!

  • 002 Anonimen 05.04.2020 15:56

    ало ге6ев-ало,кой държи резерва-ДПС

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

близнаци