06.12.2010 15:57

Разпитват подсъдими с видео връзка

Видян 3019 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Съдебните дела скоро могат да се провеждат без да се налага в залата да присъстват обвиняеми, подсъдими, свидетели, вещи лица и адвокати, съобщи БТА. Това става възможно след изграждането на система за разпит по видеоконферентна връзка, която бе демонстрирана вчера. Така знаковите дела, които се точиха по 5-6 години се очаква да бъдат приключвани за 2-3 месеца. Новата система струва 75 000 лева, а проектът е на Висшия съдебен съвет. Специалистите обясниха, че видеотрафикът е невъзможен за подслушване от трета страна. Управлението на системите за телеприсъствие се осъществява посредством touch-screen дисплей като осъществяването и прекратяването на разговорите е възможно с еднократно натискане на бутон. Системата включва 37 инчов плазмен дисплей, висококачествена камера, вградени микрофони и високоговорители. След разширението на системата за провеждане на разговори, тя ще бъде изцяло съвместима с видеоконферентни станции на всички останали производители. Така например може да се установи чиста и директна връзка с Естония, от където не можеше да бъде разпитан свидетел по делото за убийството на двама младежи до дискотека Соло. Освен това, ако един обвиняем е болен и не може да се яви в съда, той ще може да участва активно в съдебния процес посредством новата технология. Зам.-директорът на Централния софийски затвор - Цветан Цветков отбеляза, че с въвеждането на видеовръзките ще се намалят разходите за конвой на обвиняеми. От ВСС обясниха, че в НПК в момента все още има много текстове, които ограничават използването на видеоконферентна връзка. Това налагало промени в НПК, които се очаквало да бъдат гласувани и приети от парламента догодина.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

риби