Свързани новини

19.03.2012 14:25

Рашидов поруга паметта на Гена Димитрова

Видян 2165 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Министърът на културата поруга паметта на една от най-изтъкнатите ни оперни прими - покойната Гена Димитрова. В ефира на БНТ Рашидов обяви, че ще организира в Москва концерт на български изпълнители, сред които и Гена Димитрова, явно забравил, че оперната прима почина след тежко заболяване още през 2005 г. След посещението си в руската столица, от което се завърна преди дни, Рашидов съобщи, че е договорил с руския си колега да събере на едно място най-големите гласове на Европа и Русия в рамките на Дните на българската култура в Москва, които ще се проведат през лятото. "Дойде ми една идея - да направим една заря от уникални гласове - давате ли си сметка за каква заря става въпрос - от Гена Димитрова до Пендачанска (Александрина Пендачанска - б.р.), аз си я представям, явно имам образно мислене - една празнична вечер от час и половина, два", съобщи министърът. Рашидов се мотивира с това, че една нация запазва идентичността си чрез културата. "Не може храната да е единственото, заради което Хомо сапиенсът е създал човека. Много красиво сме се облекли, караме едни прекрасни коли, естетизирали сме се, искаме да се развием духовно, да, но не може единстевният смисъл е да ядем, да пием. Много е важно, наистина, трябва да ядем три пъти на ден, но ядем три пъти на ден, за да се усъвършенстваме", разви той мисълта си. Той направи и съвременен прочит на Библията: "Вижте, и Библията почва по един странен начин. Той почва с дух и материя. На едно тяло двете ръце – духът е неговата идентичност, неговата култура, материята е неговата икономика и те вървят паралелно. Ние какво правим сега? Да лекуваме едната ръка, че държи лъжицата да лапаме с нея - другата по-нататък, при по-добри времена?". Вежди Рашидов коментира и рокадите в правителството. На въпрос дали има напрежение между отделните министри той отговори: "Някои хора си създават впечатление от медиите, че премиерът е малко серт, по-диктатор. Не, той е диалогичен човек, но понякога трудностите са толкова много, че прелива и чашата. Ние не сме овце, които стоим в един кабинет и като телета приемаме всичко едно към едно. Често пъти, като отворите сайтовете, виждате, че всеки има някакво мнение, някъде някой е съгласен, някой не е съгласен. Вижте, няколко пъти Симеон Дянков дори беше влязъл в пререкание. Но това е толкова естествено, че... Примерно с Миро Найденов помните спора. Да, разбира се, премиерът е като арбитър, който усмирява и едната, и другата страна. Раждат се спорове и това е прекрасно. За мен би било менте и фалшиво, ако кажем, че никакви спорове вътре нямаме и нищо не водим. Значи този кабинет не е жив". Министърът определи себе си като "по-дъртия", поради което изслушвал останалите министри: "Те са млади, умни, хубави момчета, разбира се. Споря със себе си основно".



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

водолей