Свързани новини

09.01.2020 14:27

Рамадан Аталай: България устоя на натиска на САЩ и Русия

Видян 2157 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

   "Случи се това, което от ДПС от дълги години обясняваме - България да има 20% участие в газовия терминал в Гърция, отдавна трябваше да имаме връзка с руски газ през Черно море". Това каза пред БНР Рамадан Аталай, депутат от ДПС и челен на енергийната комисия в парламента, във връзка с откриването на газопровода "Турски поток". По думите му това, което трябва да стане оттук нататък, трябва да е в интерес на България.  


Според Аталай България устоя на натиска на САЩ и Русия и тяхното желание да присъстват в продажбите на газ в Европа. "Направихме това, което е възможно - да получим и втечнен газ през Гърция, и да получим руски газ през Турция", добави той в предаването "12+3".


Той посочи какво предстои в газовата сфера: "До края на 2020-а година трябва да бъде завършен газопроводът до сръбската граница. Задължени сме. ... Не би трябвало да има пречки. По трасето са разположени тръбите и машините работят". Според него второто важно нещо е възможно най-бързо да се осъществи интерконекторната връзка с Гърция.


"Третото, което трябва да направим - "Булгартрансгаз" или Министерство на енергетиката да направят всичко възможно, за да се случи още една връзка с Турция и да получаваме втечнен газ и от Турция".


Рамадан Аталай посочи като най-важно: "България да получава газ директно от акваторията на Черно море - да влиза в границите на България".


Според него това са нещата, които трябва да се случат, за да може да се каже, че България е на газовата карта на света.


Депутатът коментира и отношенията между ГЕРБ и ДПС. По думите му "управляващите действат временно, погледът им е много кратък и винаги тичат след събитията". Според него липсват експерти в определени сектори на икономиката, а чуваемостта на управляващите е притъпена и не чуват експертите от опозицията.


В отговор на коментари, че ГЕРБ са зависими от ДПС, Аталай заяви, че ГЕРБ са зависими само от Бойко Борисов:


"Постигнатите положителни резултати си ги приписват само на тях, а когато има нещо, което е в ущърб на обществото и те им изнася, са готови да обвинят всеки един, който живее на територията на България, а още повече - ДПС. Нали знаете, че като че ли ДПС е създадено, за да бъде назначено за виновно".


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

лъв

Денят може да започне с размисъл върху въпрос


Денят може да започне с размисъл върху въпрос, който