01.04.2015 16:29

Прокуратурата повдигна обвинение на Пенгезов за присвояване на европари

Видян 1972 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Военно-окръжната прокуратура даде на съд 8 души за нарушение на проект по ОПАК. Това са полк. Петко Петков - бивш председател на Софийския военно-апелативен съд, ген. Веселин Пенгезов – ексшеф на Апелативния и Военно-апелативния съд в София и неговият заместник – пол. Владимир Димитров.

На скамейката ще седне и ексръководителят на дирекция ОПАК към Министерството на финансите Мария Дивизиева. Подсъдими са още Атина Мавридис, Петя Гергова, Людмил Симеонов и Крум Симеонов.

Обвинението е за деклариране на невярна информация от Петко Петков, като представляващ ВоАС-София, пред Управителния орган на ОПАК в Министерството на финансите във връзка с изпълнението на проект Информационна система за прозрачност във военните съдилища. Недействителните сведения касаят начина, по който е проведена процедурата за избор на изпълнители по проекта. Планът, който е по приоритетна ос I - Добро управление, подприоритет 1.5 - Прозрачна и ефективна съдебна система  е финансиран безвъзмездно със средства от ЕС. Петков е обвинен в качеството на извършител, а останалите - като помагачи. 

Отпуснатата сума е била 700 000 лв, като реално са били изразходвани 520 000 лв. 

Както е известно през април м.г. Военната прокуратура привлече като виновни Пенгезов и Петков за злоупотреби по въпросния проект. Тогава Веселин Пенгезов се сдоби с 4 обвинения за длъжностно присвояване. По 3 от тях бе привлечен като помагач, а по едно - като извършител на военнодлъжностно нарушение. Петков пък получи само едно обвинение.



Етикети
, , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Заместник министър-председателят и ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и