И тази нощ в столицата горяха 3 автомобила, въпреки опитите на полицията да залови бандата подпалвачи. Три коли са горели в София през изминалата нощ, съобщиха от пресцентъра на МВР, цитирани от Би Нюз. 10 минути преди полунощ е подаден сигнал за запалена кола в "Люлин". Там е лумнал "Роувър" в близост до бл. 211, но минаващ на обход полицейски патрул го е изгасил. По колата не са нанесени сериозни щети. В близост до нея е имало и БМВ, което е пламнало, но колата е била извън движение. БМВ-то било със счупено стъкло и с изваден двигател. На задната седалка е имало нещо, което е тлеело, но колата не е пламнала. Двата автомобила са били на 30-40 метра един от друг и втората кола не се е запалила от първата. Три часа по-късно - около 3.35 в жк "Дружба" до бл. 35 е подпалена третата кола - джип Исузу Трупер. Той е изгорял целият. Автомобилът е бил паркиран на неохраняем паркинг. От него обаче не са се запалили други автомобили. По неофициална информация на Нова телевизия тази нощ е горяла и четвърта кола, този път в жк "Овча купел". Така до момента жертва на зловещата мода в последния месец са около 40 автомобила в София и един в Бургас. По този повод премиерът и вътрешният министър обмислят да се криминализира носенето на бензин в бутилка или туба. Към момента има трима задържани. Полицията е получила информация за мъж, който се оттеглил от мястото на инцидента, и започнала усилени проверки. На ул. „Асен Йорданов” в автомобил, също управляван от познато на полицията лице, е открита туба с около 2,5 л бензин. Мъжът отговарял на описанието на вероятния извършител на палежа. В промишлената зона на кв. "Дружба" униформени спрели лек автомобил, в който пътували криминално проявени мъже. В багажника на колата са открити празни пластмасови шишета с мирис на нафта. Разследващите проверяват дали арестуваните трима задържани имат съпричастност към престъплението. Полицията работи по версията, че става въпрос най-малко за две групи, които палят коли.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!