"При нарастване над 100 човека на ден отново затваряме, както беше досега. Всичко зависи от нас, от нашата дисциплина".
Това каза министър-председателят Бойко Борисов на брифинг в Министерския съвет след Срещата на върха ЕС-Западни Балкани, която се проведе чрез видеоконферентна връзка. Той цитира Института "Роберт Кох", който твърди, че пандемията не е отминала, предаде БНР.
Премиерът призова за спазване на мерките срещу коронавируса - дистанция и дезинфекция. Той отново припомни, че на закрито, особено в градския транспорт, маските са задължителни.
"Поводът да отпуснем част от мерките беше, че в момента има клъстери, където ни дават по-голяма бройка, а София вече е на 4-то, 5-о място, а това е двумилионен град. Всичко зависи от нашата дисциплина и от това да се пазим един друг", посочи Борисов.
По думите на премиера никъде няма нито една мярка, която да е по-добра или по-навреме направена от България.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…