01.07.2021 09:37

През лятото не се задава нова вълна на К19: Проф. Кантарджиев

Видян 2238 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

През лятото не се задава нова вълна на COVID-19. Това се случва благодарение на мерките, които бяха през пролетта и че те се спазваха, заяви в студиото на „Тази сутрин“ проф. д-р Тодор Кантарджиев, консултант по процеса на ваксинация в Столичната община.


„Смъртните случаи са малко, което е много добре. През това време трябва да си починем заради психическата умора, която се натрупа през последните месеци. Ваксинирането е най-важно - това е единственият начин да преборим заразата и третото нещо е контролът на границите и на клъстерите. Единичните случаи трябва да бъдат овладявани и в магазините, където се събират много хора, да се носят маски“, допълни той.


Кантарджиев обясни, че данни на СЗО за Русия показват, че там имаме увеличение с една трета на случаите, което не е характерно за лятото.


„При условие, че персоналът на курортите ни е ваксиниран, не очаквам голяма опасност от руските туристи“, добави той и отбеляза, че България е единствената държава, в която можеш да си избереш ваксина.


Професорът обясни, че през уикенда изнесените ваксинационни центрове в парковете няма да работят заради горещото време, но такива ще има в някои столични молове и две от читалищата.


„Ако настъпи мутация във вируса и се изисква промяна във ваксината, то препаратите за имунизация, които България ще получи през 2022 г. и 2023 г., ще бъдат подобрени. Няма необходимост от трета ваксина“, заяви Кантарджиев.


Той отбеляза, че ваксинацията в страната в момента буксува и това ще доведе до верижен ефект.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 01.07.2021 10:03

    Този клоун трябва да бъде съден заедно с целият бивш щаб по Ковид-19 по член 326 за подвеждаща и недостоверна информация ! Тези клоуни от щаба плашеха народа с ковчези и смърт ! Отвратително човече е това от фотото, врътнаха кранчето на чешмата му за аванти и ревна като пеленаче, това са пиявици на ГЕРБ - съд и затвор !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля