31.10.2016 11:10

Превозвачите искат оставки

Видян 2048 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

  Автомобилните превозвачи, които блокираха между 10 и 12 часа няколко гранични пункта, заплашиха, че след месец ще поискат оставките на ръководствата на Агенция Митници и Гранична полиция. Причина за гнева им е бавното обслужване на товарните превози на граничните пунктове.


Председателят на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт Илиян Филипов определи ситуацията като нетърпима, защото са изправени до стената и са принудени да търпят своеволията на служителите на границата. Председателят на Националното сдружение на българските превозвачи Красимир Лалов допълни, че само в международния транспорт работят 300 000 българи, за които държавата не се интересува. „За един мост дадохме 420 млн. лв. (втория мост на Дунав - бел. ред.), а той работи наполовина", гневи се той и обяви, че протестът ще продължи, докато не започнат да се вземат правилните решения.


Националният протест на превозвачите няма политически характер, категоричен е Христо Христов - председател на Комитета по транспорт към КРИБ. „Конкретните ни искания са осигуряване до 2 часа на пропускателна възможност на българско-румънската и българско-гръцката граница и до 4 часа на българско-сръбската и българско-турската граница", обясни той.


Има лоша организация от страна на институциите и нежелание на служителите да работят качествено, каза изпълнителният директор на Съюза на международните превозвачи Йордан Арабаджиев и разказа, че на ГКПП Капитан Андреево влизат 8 коридора и всички те се събират само в един, където се проверява за „бежанци”. На Дунав мост 2 има 6 коридора, от които два не работят, два работят за леки и два за товарни автомобили.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

телец