Очакванията вчерашният протест да се повтори и днес засега остават напразни.
Около 300 униформени са струпани от всички страни на сградата на парламента в очакване на два автобуса, които по непотвърдена информация пътуват от Пловдив.
След протестите снощи охраната на Народното събрание е подсигурена и с нова ограда, която по-рано тази сутрин бе лично инспектирана и от главния секретар на МВР Светлозар Лазаров.
Към момента пред главния вход на парламента има около 200 души, които озвучават с тъпани, свирки и вувузели и скандират "Оставка".
Друга група от 20-ина души по традиция стои при задния вход на парламента.
Припомняме, че именно там вчера започнаха първите сблъсъци между протестиращи и полиция.
Здравка Пикова от редиците на протестиращите обясни, че ще продължат протестите докрай, тъй като търпението е изчерпано, а наглостта на управляващите е подминала всякакви граници. Управлението на този кабинет е пагубно а страната, коментира тя и се оплака, че вчера полицаите са биели гражданите без предупреждение.
В същото време в парламента заради дебатите по бюджета е министър-председателят Пламен Орешарски.
Същевременно стана ясно, че се организира протест и пред сградата на МВР.
Иницитиатори са му преподаватели и студенти от Софийския университет. Стартът е насрочен за 14,30 часа.
70 души от Врачанско пък дойдоха до София, за да подкрепят кабинета на Орешарски. Те се събраха пред храм-паметника „Св. Александър Невски“, за да изкажат несъгласието си с хаоса, с който бившите управляващи опитали да създадат снощи.
Йордан Малджански обясни, че ще направят всичко възможно да не допуснат Бойко Борисов и хората му да се върнат на власт. Той добави, че дават шанс на Орешарски, защото е експерт, а „Боко три години и половина не е успял да реализира вече изготвени проекти и програми“.
Всички искат оставка, но какво правим тогава – идва Боко на бял кон и отново зацикляме,коментира Малджански.
По думите му ако ГЕРБ се върнат отново на власт, държавата пак ще бъде хвърлена в хаос, защото „всички сме ги видели колко са кадърни". Не му искаме нито меда, нито жилото, заяви Малджански. Той обясни, че снощната ескалация на напрежението е изцяло режисирана от бившите управляващи, но се закани да не допуснат това да се повтори и днес.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и