01.04.2017 09:04

Правителството отмени наредбата за бежанците

Видян 1885 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

На извънредно заседание правителството отмени приетата през 2016 година Наредба за интеграция на чужденци с право на убежище (постановление № 208).

Мотивът е, че документът не е работещ и от приемането му до момента нито една община не е пожелала да сключи споразумение за интеграция с получилите статут на бежанец, поясни министърът на вътрешните работи Пламен Узунов:

Сега действащата наредба наистина не е ефективна - тя създаваше много проблеми, тъй като с нея са свързани и други нормативни актове, които следва да бъдат приети. Ние установихме, че всеки нов акт затруднява по-нататъшната й промяна и именно затова решихме днес да се съберем и да отменим наредбата. 

Действията ни са напълно съгласувани с президента Радев, добави вътрешният министър, както и съобщи, че на 7 април ще бъде приета нова наредба. 

Наредбата ще предвижда специално звено, което ще координира интеграцията и достатъчно стимули, но и санкции, ако чужденците окажат да се интегрират, каза социалният министър Гълъб Донев:

Това е и задача на работната група - да предложи тези механизми. Санкциите са тези, които са разписани в сега действащите закони, в Закона за социалното подпомагане. Ще им бъдат спрени помощите, които получават по Закона за социално подпомагане.

Председателят на ЕНП Жозеф Дол реагира в Туитър на решението за отмяната на  наредбата за интеграция на бежанците. Лоша новина и срещу европейската практика, написа Дол. Очаквам незабавна реакция от българския президент, пише в съобщението. 

Източник: БНР



Етикети
, , , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната