Свързани новини

24.08.2010 16:33

Правят „ударно“ канализация на 14 района в София

Видян 2238 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Изграждането на канализация в столичните райони ще е "ударно" през следващите три - пет години, каза зам.-кметът по строителството Ирина Савина, цитирана от БТА. Средствата за изграждането на канализация на местата, където тя липсва, ще бъдат от Софийска вода, както и от оперативна програма Околна среда. Общината има изготвени идейни и работни проекти за канализация на териториите на 14 столични района.


В следващия петгодишен период ще се опитаме навсякъде в София, където няма изградена канализация - кв. Бенковски, Модерно предградие, Орландовци, ВЕЦ-Симеоново и др., такава да бъде реализирана.


До края на годината трябва да започне първият етап от поставянето канализационната мрежа в местността Сливница, която е между булевардите Ломско шосе, Добринова скала и Панчо Владигеров.


Първият етап обхваща бул. Добринова скала и ул. Луи Пастьор, като след завършването му догодина ще се продължи със строителството на останалите два етапа с краен срок за изпълнение 2013 г. През тази година ще започне изграждането на канализационен колектор в ж.к. Надежда - за територията между бул. Ломско шосе и улиците Христо Силянов, Екзарх Стефан и Бели Дунав. Той трябва да е готов до края на следващата година.


Със същия срок на изпълнение е строителството на помпена станция за отпадни води в кв. Илиянци. В два квартала район Сердика се работи по изграждането на канализация. В кв. Бенковски се изгражда канализационен колектор по бул. Лазар Михайлов, както и помпена станция за изтласкване на отпадните води към пречиствателната станция в Кубратово. Строителството на двата обекта е започнало и ще бъде завършено до края на 2011 г.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

телец