„ПП/ДБ взривяват единствената добра за държавата ситуация с цел отиване на местни избори”, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. „Затова започваме преговори и с другите партии в 49-ото НС”, закани се той.
"В тази ситуация отговорността на всички партии, включително и Възраждане, е да се направи един кабинет от личности, защото при тази ситуация бюджет няма да бъде приет", подчерта Борисов.
"С 69 депутати да правиш правителство сам е нещо нечувано. Още по-нечувано е с 64 да правиш правителство. С една дума с този си анонс, това си поведение и с опита да ни подкупват, че щели да сложат два милиарда в комисия в парламента, която да финансира общините. Щели да ни дадат комисии. Аз искам да им напомня, че когато чегъртаха ГЕРБ, на ГЕРБ не дадоха нито една комисия, така че с другите партии можем да направим така, че да не получат въобще комисии, ако си играем по този начин", каза той в отговор на офертата на Кирил Петков.
Разговорите с ПП/ДБ обаче не са приключили, защото все пак имат обща законодателна програма, заключи Борисов.
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова беше категорична:
"Ако те са забравили, че ние сме победители в два поредни предсрочни избора, да им го напомним отново. Загубихме достатъчно време, което можеше да бъде посветено, включително и на законодателна дейност, за да ги обучим как се пише управленска програма и не в екселска таблица. Идва време за сериозни разговори за България".
Утре започват срещите на ГЕРБ-СДС с останалите парламентарно представени партии - в 11 с ДПС, в 13 часа с БСП, в 15 с "Има такъв народ", а в петък в 11 часа е срещата с "Възраждане". Всички са потвърдили, че ще присъстват. След серията експертни разговори, следват и лидерски срещи.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
ДБ си гледат личните интереси, а какво ще се случи с държавата явно не ги интересува.
ДБ могат само да саботират нещата, когато не се получава на тяхното
Тия вместо да взривят себе си, се chудат каква да е следващата глупост
Няма ли кой да взриви тази коалиция направо
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и