Пандемията от коронавирус извади на преден план не само проблемите в болничната и доболнична помощ у нас, но даде възможност и на измамници да печелят на гърба на пациентите, съобщава dir.bg. Оказва се, че в България т.нар. копърки има не само сред такситата, а и при линейките.
Опасностите, които ви грозят при тях, обаче са по-страшни, отколкото при такситата, работещи нерегламентирано.
На фона на критичния недостиг на екипи на Центровете за спешна медицинска помощ и чакането с часове, много хора се обърнаха към частни линейки, обещаващи спешна помощ. Без да подозират, че са попаднали в ръцете на измамници, които работят изцяло в сивия сектор.
Един от най-фрапиращите случаи е с възрастна жена, която е платила 750 лева за превоз с подобен специализиран автомобил - и то без лекар, като стандартната цена за подобна услуга е 50 лева. Пациентката обаче не може да докаже измамата, защото няма касов бон и не е записала регистрационния номер на линейката.
Още по-шокиращ е случаят, когато шофьор на частна линейка буквално "изсипва" тялото на починал в нея пациент на тротоара пред спешното отделение на една от големите столични болници. След това бяга. Собственикът така и не е открит.
Как се правят пари на гърба на болните?
Най-често линейките копърки стоят пред болниците, а шофьорите им лъжат пациентите, че са лекари. На самите специализирани автомобили може да се видят и надписи "Бърза помощ", което също е измама.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Работят изглежда със санитарите в болниците и се разхождат вътре в търсене на "шарани"! Не само, че не трябва да съчувстваме на медици, а трябва да се възмутим от търгашеството и от мълчанието им - да сте чули да протестират срещу милионерите си директори? УЯж малки заплати, а най-скъпите екскурзии са пълни с доктори и сестри от провинцията! Срамна работа, всички са за съд- само с връзки се лекува и само с яки кинти! Защо полицията не започне масови проверки с НАП да видим какви данъци плащат, касови апарати имат ли?
Само се разходете около Пирогов и главно по ул. Иречек и ще видите поне 3!? ЦЕЛОДНЕВНО!? Те не плащат "зелена" зона, персонала е като от подбрани наслука клошари на чиито вратове странно как висят ПРОПУСКИ за Пирогов! Центъра за градска мобилност /вероятно по нареждане свише/ твърди, че не може да глобява линейки и на уточнението, че вътре целодневно няма персонал, лекар и апаратура се правят на УДАРЕНИ! Дали пък тези древни "линейки" пета ръка, които дерат по три кожи, не са случайно с протекции и дали прокуратурата не е време да се заеме сериозно с тази СИВА история...А е много лесно да бъдат намерени - по цял ден са около Пирогов, и не само...
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и